Wrzesień 20, 2018

Warsztaty

 

DRODZY RODZICE!

Nazywam się Joanna Szymaszek i jestem od 17 lat logopedą. Kilka lat temu skończyłam specjalizację z logopedii klinicznej, gdzie poznałam m.in. zagadnienia na temat zaburzeń jedzenia u dzieci. Problem ten jest ściśle związany z nieprawidłowościami w sferze motoryczno-sensorycznej( obszar ust oraz sensoryka całego ciała).

Wybiorczość pokarmowa u dzieci to problem coraz większej liczby rodziców.
Od roku prowadzę indywidualną terapię z dziećmi, które mają zaburzony proces jedzenia ( u niemowląt, wcześniaków, dzieci z zaburzeniami genetycznymi, itd.) oraz z wybiórczością pokarmową, czyli z tzw. niejadkami. Oprócz usprawniania obszaru motoryczno-sensorycznego dzieci poznają i oswajają poszczególne produkty oraz uczą się je spożywać. Prowadząc terapię wybiorczości pokarmowej poszerzyłam dodatkowo swoją wiedzę o tematykę związaną z zasadami zdrowego żywienia dzieci.
Postanowiłam rozwinąć formę indywidualnych zajęć o warsztaty, na których wszystkie dzieci (nie tylko niejadki) będą miały możliwość poznawać nowe smaki i zapachy.

PAPUSMAKI to nazwa warsztatów, na które chciałabym zaprosić wszystkie dzieci!! Na warsztatach będzie przekazywana dzieciom wiedza na temat spożywanych przez nich produktów oraz sposoby ich przyrządzania.

EDUKACJA ŻYWIENIOWA naszych maluchów staje się niezbędna, gdyż coraz więcej dzieci ma problemy z jedzeniem i zdrowym odżywianiem. A przecież chcemy żeby nasze maluszki były zdrowe. Na warsztatach będę starała się motywować dzieci do jedzenia pełnowartościowych posiłków.
Poprzez zabawę będziemy poznawać skład poszczególnych produktów oraz uczyć się, że jemy po to żeby nie być najedzonym, ale po to żeby być odżywionym. Chcę aby dzieci poznały całą gamę różnorodnych smaków i mogły wzbogacać swoje kubki smakowe. Zajęcia są nie tylko dla tzw. niejadków:-), ale i dla wszystkich dzieci, które chcą poznawać nowe smaki.
Zapraszam na warsztaty żywieniowe PAPUSMAKI
Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu ( 40 minut). Koszt zajęć to 40 zł miesięcznie (za dziecko).

Zapraszam na moją stronę na facebooku:
www.facebook.com/papusmaki